Меморіал пам’яті жертв Голодомору22 листопада 2008 р. за участю президента України Віктора Ющенко відбулося відкриття Меморіалу пам’яті жертв Голодомору в Києві. Проект перебуває в фінальній стадії за результатами конкурсу.
Детальнішу інформацію дивіться в розділі «Про Голодомор».Президент Ющенко робить офіціальну промову і бере участь у церемонії вшанування пам’яті біля Меморіалу жертвам Голодомору 22 листопада 2008 р.
Музей пам’яті жертв ГолодоморуВ 75 роковини Голодомору Український інститут національної пам’яті спільно з Київською міською адміністрацією і Спілкою архітекторів України оголошують конкурс на найкращий проект Музею пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Києві згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів №1248-р від 10 вересня 2008 р.
Статус квоЦим оголошенням було розпочато попередню реєстрацію для участі у конкурсі. Архітектори, що бажають взяти участь у конкурсі, можуть зареєструватися в розділі «Попередня реєстрація», після чого зміни негайно набудуть чинності.
Промоутером конкурсу виступаютьУкраїна
Український інститут національної пам’яті

Узгоджено з
Київською міською адміністрацією
Kонкурсна ділянкаПроектна ділянка площиною приблизно 4.2 га розташована на Печерську, одному з центральних районів столиці України міста Києва, 2,5 км на південний схід від Хрещатика, головного проспекту столиці.
Розкинута на пагористих, укритих деревами схилах Дніпра і втоплена у розкішному зеленому поясі, що тягнеться уздовж річки, ділянка відкриває вид на Дніпро і східну частину міста з самого узвишшя.
Характерна ознака ділянки – її близькість до Києво-Печерської фортеці і монастиря в печерах, або Києво-Печерської лаври, – давнього монастирського комплексу, що входить до списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Детальнішу інформацію дивіться на сторінці конкурсу в розділі «Інформація».
Предмет конкурсу – проект ескізу музею і центру документації з місцем для проведення виставок, конференцій і збереження архівів, а також з дослідницькими приміщеннями, передбачаючи наявність відкритого простору. Будівля площиною від 8 000 до 15 000 кв.м. буде установою, яка стане відомою в Україні й за її межами.
ПеребігКонкурс буде організований як міжнародний конкурс проектів у два етапи.
До процедури, яка буде анонімною, залучатються 20 учасників.
Вона буде організована згідно зі стандартами ЮНЕСКО та з дотриманням «Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів №2137 від 25 листопада 1999 р.
Їй передуватиме міжнародна прекваліфікаційна процедура, відкрита для архітекторів з Україні та з-за кордону.
Матеріали конкурсу, у тому числі умови процедури, будуть надані учасникам на початку першого етапу робочої процедури.
ЖуріМіжнародне журі складатиметься з українських та міжнародних архітекторів, а також представників промоутера й міста Києва.